Kasvinsuojeluruiskujen testaus

Etelä-Suomen alueella järjestetään kasvinsuojeluruiskujen yhteisiä testaustilaisuuksia, joiden paikat, ajankohdat ja ilmoittautumisohjeet löydät tapahtumistamme. Yhteistilaisuuksiin on varattava aika tapahtumakalenterin lopusta löytyvällä ilmoittautumislomakkeella (käytettävissä kaikkina vuorokauden aikoina). Myös ajanvaraaminen puhelimitse numerosta 020 747 2808 on mahdollista kello 9 – 12 välisenä aikana, jollei netti-ilmoittautuminen ole mahdollista.
 
Netti-ilmoittautumisesta saat tekstiviestillä kellonajan varaamaasi testaukseen ennen testauspäivää. Puhelimitse tehtyyn ilmoittautumiseen saat kellonajan jo puhelinkeskustelun aikana (ei enää erillistä vahvistusta tekstiviestillä).
 
Testausta varten ruiskun tulee olla pesty puhtaaksi ja säiliö puolillaan puhdasta vettä. Ruiskussa tulee olla painesuodatin ja tippumisenestoventtiilit. Säiliön kannen tarvitsee olla siinä määrin ehjä, ettei siitä tule roiskeita sekä siinä tarvitsee olla täyttösiivilä. Nivelakselin tulee myös olla suojattuna koko pituudeltaan.
 
Testauksen hinta yhteistilaisuudessa on 100 euroa ja yksittäisenä tilakäyntinä 180 euroa. Jos saat tilakäynnin yhteyteen osallistumaan useamman ruiskun, niin tuolloin hinta on 130 euroa ruiskulta. Hintoihin lisätään arvonlisävero 24 %.
 
Lisätietoja ProAgria Etelä-Suomen testaajilta

Testaajien toiminta-alueen näet kartasta. Klikkaa linkkiä ja saat kuvan suuremmaksi.

Etelä-Karjalassa ja osin Kymenlaaksossa
Asko Laapas, asko.laapas@proagria.fi, 040 721 9991
Jari Lipiäinen, jari.lipiainen@proagria.fi, 0400 791 771

Hämeessä ja Pirkanmaalla
Tuomas Granni, tuomas.granni@proagria.fi, 0400 859 399
Vesa Koivula, vesa.koivula@proagria.fi, 040 709 2450

Kymenlaaksossa
Mikko Kemppi, mikko.kemppi@proagria.fi, 040 709 2489

Päijät-Hämeessä ja Hämeessä
Ville Alitalo, ville.alitalo@proagria.fi, 040 1488 996

Uudellamaalla
Markku Saalo 040 743 0068, markku.saalo@gmail.com

Jaa

Asiantuntijat

Hae asiantuntijaa

Kaikki asiantuntijat

  • Tilaa palvelu
    Hyödynnä osaamisemme johtajuuteen, tuotantoon ja yritystoiminnan kehittämiseen liittyvissä ratkaisuissa.

Palvelut

  • Rahat riittämään!
    Helppoutta ja onnistumisia talouden, markkina-, ja tukiriskien hallintaan.